UNS X-Mag B6 shot 60ml

Cena 5,00 PLN
Opinie: 0 Dodaj opinię »
DostępnośćNiedostępny
Stany magazynowebrak towaru
Dostawa już od11,99 PLN
Jednostka miary: szt

Opis towaru

UNS X-Mag B6 jest specjalistycznym suplementem diety będącym skoncentrowanym źródłem magnezu, potasu, witaminy B6 i L-karnityny, połączonych w najbardziej optymalnych dla sportowców proporcjach. Zastosowanie odpowiedniej formulacji roztworu pozwala na błyskawiczne przyswojenie składników aktywnych, bez fazy opóźnienia typowej dla tabletek i kapsułek.

- naturalnie reguluje metabolizm energetyczny,

- skutecznie zwiększa siłę i wytrzymałość,

- promuje uzyskiwanie energii z kwasów tłuszczowych,

- wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni.

Potężna dawka aż 375 mg jonów magnezu całkowicie pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten minerał. Magnez uczestniczy w regulacji setek procesów enzymatycznych, w reakcjach wytwarzania energii, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i do prawidłowej pracy mięśni. Zastosowanie formy cytrynianu dodatkowo wspomaga organizm w przeciwdziałaniu stanom zakwaszenia co jest szczególnie istotne w diecie sportowca wyczynowego. Odpowiednie pH wewnątrzkomórkowe jest warunkiem koniecznym dla ich prawidłowej pracy i przekłada się wymiernie na kondycję i zdrowie całego organizmu.

Receptura została dodatkowo wzbogacona w witaminą B6, która potęguje przyswajalność i uzupełnia działanie magnezu. Odpowiada ona również za regulację aktywności hormonalnej, przyczynia się do prawidłowego metabolizmu białka i paliwa mięśniowego jakim jest glikogen, a także bierze udział w syntezie hemoglobiny. Z tego powodu jest ona kluczowym mikroskładnikiem dla podtrzymania wysokiej wydolności organizmu.

Odpowiednia ilość potasu ma znaczenie dla prawidłowego nawodnienia organizmu. Niedobory potasu prowadzą do obrzęków, powodują skurcze, zmęczenie i nadmierną potliwość. Zawarty w UNS X-Mag B6 potas uczestniczy w syntezie związków wysokoenergetycznych takich jak ATP i fosfokreatyna oraz wspomaga regenerację glikogenu. Wpływa również na wydzielanie anabolicznej insuliny przez trzustkę oraz na komórkowy transport glukozy.

L- karnityna aktywnie uczestniczy w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych, do wnętrza mitochondriów komórkowych, gdzie wykorzystywane są jako źródło energii. Wysoka dawka 1000 mg L-karnityny w porcji została zastosowana z myślą o wsparciu organizmu sportowca w pokonywaniu intensywnego wysiłku. Wykorzystanie energii pochodzącej z wysokokalorycznych lipidów, może wydajnie oszczędzać zapasy glikogenu mięśniowego, odsuwając skutecznie w czasie uczucie zmęczenia.

Zalecane dzienne spożycie

Przy wysiłku fizycznym – 1 porcja 60 ml.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

- Może zawierać śladowe ilości pochodnych mleka, soi, pszenicy, jaj, selera i gorczycy, arachidów.

- Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

- Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

- Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.

- Preparat powinien być przechowywane w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla dzieci.

 

 

Dodaj opinię »