AURA HERBALS STEVIASIDE 200 tabl stewia - naturalny słodzik w tabletkach

Cena 11,90 PLN
Opinie: 0 Dodaj opinię »
DostępnośćNiedostępny
Stany magazynowebrak towaru
Dostawa już od11,99 PLN
Jednostka miary: szt

Opis towaru

STEVIASIDE to naturalny słodzik opracowany w oparciu o wyciąg ze stewii (Stevia rebaudiana).  Słodzik STEVIASIDE nie zawiera kalorii ani cukru dlatego jest odpowiedni dla diabetyków, osób na diecie i każdego kto chce cieszyć się słodkim smakiem napojów i potraw bez użycia cukru.

Używaj STEVIASIDE do słodzenia - przejdź na stronę zdrowia!

Stewia – co to takiego?

Stevia Rebaudiana Bertoni, której polska nazwa to po prostu stewia lub trawa miodowa, to specyficzna roślina z rodziny chryzantemowych, pochodząca z Paragwaju. Indianie Guarani od tysięcy lat używali jej do słodzenia jedzenia i napojów (między innymi do słodzenia mate) – natomiast do Europy sprowadzono ją dopiero niecałe 500 lat temu. Dzięki bardzo wysokiej zawartości glikozydów trawa miodowa jest najsłodszym ze wszystkich podgatunków stewii.

300% cukru w cukrze

Ta niewysoka, licząca sobie 60-80 cm roślina tropikalna o przyjemnym zapachu, zawiera glikozydy (pochodne cukru), złożone z sacharozy, stewiolu i bardzo małej ilości glukozy. Substancja ta w postaci czystej jest nawet do 15 razy słodsza niż cukier, natomiast ekstrakt ze stewii może być od niego słodszy nawet do 400 razy.

Powszechna jest opinia, że pewnego dnia stewia stanie się bardziej popularna niż zwykły cukier.

Stewia, choć słodka, ma zupełnie odmienne od cukru działanie – po pierwsze zapobiega powstawaniu próchnicy i kamienia nazębnego, ponieważ hamuje rozmnażanie się bakterii, a po drugie wpływa kojąco i łagodząco na stany zapalne dziąseł i wnętrza jamy ustnej.

Stewia w przeciwieństwie do cukru nie powoduje gwałtownego podwyższenia się poziomu cukru we krwi. Badania wskazują wręcz na korzystne działanie stewii u osób z nadciśnieniem, a dodatkowo słodzenie Steviaside to świetne rozwiązanie dla diabetyków i osób chorych na fenyloketonurię.

STEVIASIDE to nie tylko słodzik do napojów, ale też środek spożywczy, którym słodzić można wszelkie produkty: od zup, przez sosy, ciasta, aż do alkoholi. Każde pożywienie lub napój posłodzone stewią będzie znacznie mniej kaloryczne i zdrowsze niż jego słodzony cukrem odpowiednik.

Stosowanie: w zależności od zapotrzebowania na słodki smak użyć odpowiedniej ilości tabletek. Zamieszać w celu dokładnego rozpuszczenia.
Skłaniki: ekstrakt ze stewii (RebA 98%) [Stevia rebaudiana], wodorowęglan sodu, stearynian magnezu.
Kraj pochodzneia: Chiny.

Dodaj opinię »