Menu
Lista wpisów
Lista wpisów
Spalacze tłuszczu - podstawowe informacje przed zakupem
04.04.2019
#KOFEINA
#SPALACZE TŁUSZCZU
#TERMOGENIK

Spalacze tłuszczu to jedne z najbardziej kontrowersyjnych suplementów na rynku. Są one opisywane jako suplementy diety, które mają przyczyniać się do wzrostu metabolizmu lub wydatku energetycznego, zwiększenia utleniania tłuszczu podczas wysiłku, zmniejszenia apetytu i ochoty na słodkie, a tym samym zwiększenie liczby spalanych kalorii. To z czasem może przełożyć się na utratę masy ciała.
 

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu dzięki działaniu pobudzającemu powodują uwalnianie adrenaliny i noradrenaliny, hormonów, które sygnalizują mobilizację tłuszczu z zapasów tłuszczu do krwioobiegu. Jeśli nie trenujesz i nie potrzebujesz energii, tłuszcz, który zostanie uwolniony do krwiobiegu, będzie ponownie przechowywany w postaci tłuszczu, dlatego musisz uwzględnić jakąkolwiek aktywność fizyczną w ciągu dnia (tak, mycie okien i robienie zakupów też się liczy).

Spalacze tłuszczu mogą również pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami, zapewniając tłumienie apetytu, dłuższe utrzymywanie się uczucia sytości po posiłku i zwiększając termogenezę. Oba te efekty pomagają stworzyć deficyt kalorii, który technicznie przekłada się na utratę wagi.

Na co zwracać uwagę wybierając spalacz?

Jeśli nie możesz rozpocząć dnia bez filiżanki kawy i pijesz kolejne 3 lub 4 przez cały dzień, bądź ostrożny przy wyborze spalacza, gdyż większość z nich, o ile nie podano bezpośrednio, zawiera kofeinę lub inną substancję pobudzającą. Jeśli chcesz wziąć stymulujący spalacz tłuszczu, obserwuj całkowite spożycie kofeiny w ciągu dnia. Nie zaleca się przekraczania 400 mg kofeiny na dobę. Jeśli mieszasz spalacze tłuszczu z wieloma filiżankami kawy lub innym napojem zawierającym kofeinę, możesz szybko wypalić reakcję nadnerczy, przez co będziesz łatwiej odczuwać zmęczenie i trudniej odzyskasz siły po treningu. W konsekwencji oznacza to wolniejsze efekty.

Pomyśl o suplementach spalających tłuszcz jako ostatnich 10% artylerii używanej w walce z tłuszczem. Ostatnia broń jest wprowadzana do gry, aby wesprzeć całą twoją wytrwałość, ciężką pracę oraz aby zmaksymalizować ilość utraty tłuszczu, którą twoje ciało osiąga w całym okresie utraty tłuszczu podczas treningu.

Powodzenia