MEX C 1,5k 90tabl.

MEX C 1,5k 90tabl.
MEX C 1,5k 90tabl.
Cena 39,99 PLN
Opinie: 0 Dodaj opinię »
DostępnośćW magazynie
Stany magazynoweśrednio
Dostawa już od11,99 PLN
Jednostka miary: szt

Opis towaru

C 1,5k, znana również jako kwas L-askorbinowy, to witamina C z grupy niezbędnych rozpuszczalna w wodzie, której organizm ludzki sam nie jest w stanie wytworzyć. Jej stężenie sięga 1500mg w jednej kapsułce, co czyni ją najsilniejszą z jak dotąd znanych preparatów tego poroju.
Odgrywa istotną rolę w biosyntezie kolagenu, L-karnityny oraz niektórych neuroprzekaźników, zapewniając korzyści zdrowotne, które są bezcenne we współczesnym środowisku.

Ten silny przeciwutleniacz pomaga organizmowi zabezpieczać się i zwalczać wiele chorób przewlekłych, takich jak choroby serca czy nowotwory, chroniąc także przed działaniem wolnych rodników. Poprawia w ten sposób funkcjonowanie układu odpornościowego i układu sercowo-naczyniowego. Pomaga również w regulacji ciśnienia krwi, zmniejszając ryzyko wystąpienia zawału serca, łącznie z wystąpieniem czynników mu sprzyjających, takich jak wysoki poziom we krwi „złego” cholesterolu LDL czy trójglicerydów. Kolejną istotną rolą, jaką odgrywa witamina C, jest pomoc w zapobieganiu niedoborom żelaza, co jest szczególnie istotne dla wegan , gdyż zmniejsza to ryzyko wystąpienia anemii. Prócz tego witamina C tworzy swoisty system obronny dla skóry, wzmacniając jej naturalne bariery, dzięki czemu rany goją się szybciej, w czym istotną rolę odgrywa kolagen.

Niedostateczne spożycie witaminy C często wywołuje szkorbut, przy którym występują objawy zmęczenia i znużenia. Istnieje także wiele badań klinicznych, które wskazują, że witamina C działa ochronnie na centralny układ nerwowy, zmniejszając ryzyko wystąpienia demencji oraz dolegliwości związanych z pamięcią i procesami myślowymi, szczególnie spowodowanych przez procesy starzenia.

Wartość odżywcza 1/2 kapsułki %RWS 1 kapsułka %RWS
Witamina C (kwas askorbinowy) 750 mg 937,50% 1500 mg 1875%
UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez PRE&PRO SPORT S.C. © 2019. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.
Dodaj opinię »