Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Menu
Lista wpisów
Lista wpisów

Spalacze tłuszczu – czy warto? Który spalacz tłuszczu wybrać?

12.04.2016
#SPALACZE TŁUSZCZU

Odchudzanie to temat bardzo powszechny i modny. Wielu z nas jest już w jego trakcie bądź też myśli o jego rozpoczęciu. Dobra dieta, oprócz odpowiednio ułożonego planu żywienia oraz potrzebnych ćwiczeń, nierzadko wymaga także podjęcia dodatkowych działań, pomocnych w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej.

Spalacze tłuszczu – pomoc w walce z niechcianymi kilogramami

Jednym ze sposobów jest stosowanie spalaczy tłuszczu, które sprzyjają utracie nadprogramowych kilogramów. Jak jednak powszechnie wiadomo, preparaty tego typu powinny być stosowane umiejętnie i rozważnie, dzięki czemu nie będą w żaden sposób zagrażały naszemu zdrowiu. Wtedy bez wątpienia spalacze są czymś, co warto stosować.

Zanim zastanowimy się, który spalacz tłuszczu będzie dla nas najlepszy, dobrze jest pomyśleć nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze – jak długo zamierzamy go stosować, po drugie - jaką wagę chcemy osiągnąć (a tym samym – ile zamierzamy ,,zrzucić”), a po trzecie - jak często będziemy ćwiczyć oraz jak bardzo będą te ćwiczenia intensywne.

Nie bez znaczenia są również kwestie zdrowotne – część produktów posiada w swoim składzie silne związki pobudzające, których stosowanie może być niebezpieczne, szczególnie w przypadku osób uskarżających się na niektóre przewlekłe dolegliwości (np. problemy z ciśnieniem).

Który spalacz tłuszczu wybrać?

Bardzo popularnymi spalaczami tłuszczu są termogeniki – wysoce skuteczne są szczególnie syntetyczne suplementy występujące pod postacią kapsułek, proszku lub tabletek. Wspomagają one pracę metabolizmu, odpowiadają za podwyższenie temperatury ciała oraz usprawniają trawienie.

Oczywiście, istnieją także termogeniki naturalne, takie jak zielona kawa i herbata, niektóre owoce cytrusowe, przyprawy, czosnek czy warzywa strączkowe. Nie bez powodu zatem wykorzystuje się je jako składniki popularnych na rynku suplementów.

Obecnie, jednym z głównych składników spalaczy tłuszczu jest kofeina, wykazująca działanie pobudzające, a także mobilizujące. Dzięki niej organizm zostaje ożywiony, przez co wytwarza zwiększoną ilość energii, podwyższając przy tym swoją temperaturę. Warto wiedzieć, że na rynku występują też preparaty o bardziej zaawansowanym niż kofeina działaniu. To suplementy oparte na składnikach takich jak: efedryna, johimbina czy geranium.

Istnieje jednak pewne przeciwwskazanie dotyczące użytkowania takich preparatów – nie powinny stosować ich osoby z problemami krążeniowymi. Mogą one natomiast sięgać po produkty, w których składzie znajdują się zamienniki kofeiny o bardzo zbliżonym do niej działaniu – np. zielona herbata, kapsaicyna, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. Taka redukcja może potrwać dłużej, jednak nie przyczyni się do wystąpienia niebezpiecznych konsekwencji. A to przecież zdrowie powinno być tutaj najważniejsze.

Kiedy stosować spalacze tłuszczu?

Przede wszystkim należy pamietać, że stosowanie suplementów powinno być czynnikiem pobocznym, sprzyjającym utracie wagi. Podstawą jest bowiem głównie przemyślana dieta oraz odpowiednia ilość ruchu.

Co do samych zaś spalaczy, warto wybierać te, które oprócz spalania tłuszczu będą wykazywały właściwości mobilizujące. Ważne jest bowiem, by podczas treningu nie zabrakło nam sił, a także by nie dopuścić do nasilenia katabolizmu. Z tego właśnie powodu powinny zainteresować nas preparaty wykorzystujące np. efedrynę czy johimbinę (oczywiście, jeśli pozwala nam na to zdrowie).

Przy wyborze konkretnego spalacza tłuszczu koniecznie wziąć należy pod uwagę stan zdrowia, wagę, wzrost, a także cele treningowe. Każdy preparat powinien być dobierany indywidualnie do potrzeb oraz preferencji danego organizmu. Dobrze dobrane do potrzeb organizmu preparaty sprawiają, że spalacze tłuszczu są czymś, co bez wątpienia warto stosować.