Menu
Lista wpisów
Lista wpisów
Gainer dla kobiet?
24.04.2019
#GAINER
#CARBO
#BIAŁKO SERWATKOWE

Istnieje kilka świetnych suplementów pomagających w budowie beztłuszczowej masy ciała. Są niedrogie, zdrowe, bezpieczne i bardzo skuteczne, ale czy sprawdzą się również u kobiet?

GAINER

W tym badaniu (link znajduje się poniżej) mężczyźni, którzy dodawali białko serwatkowe i maltodekstrynę do swojej diety, zyskiwali 7,5 kg mięśni więcej niż grupa kontrolna w ciągu 8 tygodni, jednocześnie tracąc tłuszcz. Fantastyczne wyniki, ale czy będą działać równie dobrze na kobiety?

TO ZALEŻY.

Maltodekstryna jest źródłem węglowodanów. Dokładniej, jest to sproszkowana skrobia, którą w przeciwieństwie do mąki można mieszać z wodą i spożywać na surowo.

Osoby z nadwagą nie odnoszą korzyści z dodawania dodatkowych kalorii do diety, ponieważ dzięki temu zyskają jeszcze większą masę ciała. Ludzie prowadzący siedzący tryb życia również nie odnoszą korzyści z dodawania większej ilości węglowodanów do swojej diety. Ponieważ nie są aktywni, nie potrzebują dodatkowego paliwa. Ale dla kobiet, które chcą stać się nieco większe i silniejsze, maltodekstryna może być darem niebios.

Skrobię przechowujemy w naszych mięśniach (jako glikogen), a następnie wykorzystujemy ją jako paliwo podczas pracy. Poprawia to naszą wydajność na treningach. Po zakończeniu sesji dobrze będzie spożyć węglowodany, które ponownie napełnią mięśnie glikogenem oraz białko przyczyniające się do budowy tkanki mięśniowej. Trzeba też pamiętać, że aby zbudować mięśnie musimy mieć nadwyżkę kaloryczną tzn dostarczać więcej kalorii niż spalamy w ciągu dnia.
 

A co, jeżeli węglowodany zamienią się w tłuszcz?

Aby nasze ciała mogły przechowywać węglowodany w postaci tłuszczu, najpierw muszą je zamienić w tłuszcz. Podczas tego procesu większość kalorii zostanie spalona i wydzielona w postaci ciepła. Oznacza to, że dostarczenie dodatkowych węglowodanów i białka po treningu nie sprawi, że obrośniesz w tłuszcz. Z badań bardzo jasno wynika, że spożycie węglowodanów i białka po treningu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które próbują przybrać na wadze i budować mięśnie. W rezultacie gainery zwiększające masę ciała są niezwykle powszechne.

Jednak kłopot polega na tym, że większość ludzi próbujących przytyć to mężczyźni. W efekcie większość suplementów diety pomagających w budowaniu beztłuszczowej masy ciała jest przeznaczonych dla nich, a nie dla kobiet. Jest to problem, ponieważ kobiety mają więcej estrogenów niż mężczyźni. Estrogen zmniejsza ilość glikogenu, który można przechowywać w mięśniach, i powoduje, że podczas treningu więcej energii pochodzi z zapasów tłuszczu.

Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ oznacza to spalanie większej ilości tłuszczu podczas treningu, ale złe, ponieważ zmienia stosunek węglowodanów i białka, których potrzebujesz dostarczyć po treningu.

Tak więc gainery, które bardzo dobrze sprawdzają się u mężczyzn, mogą nie pomóc kobietom potrzebującym więcej białka, a nieco mniej węglowodanów. Z pomocą przychodzi tzw SOFT GAINER, który ma stosunek białka do węglowodanów 80%-20%.

Jeżeli jednak nie znajdziesz go w swoim sklepie z suplementami – możesz wykonać samodzielnie, kupując oddzielnie CARBO i białko serwatki. Pozwala to obniżyć ilość węglowodanów, jednocześnie utrzymując wysoką zawartość białka. 50 gramów maltodekstryny + 40 gramów białka serwatkowego sprawia, że ​​jest to idealny szejk tuż po treningu dla kobiet chcących zwiększyć beztłuszczową masę ciała. Ma to tę dodatkową zaletę, że pozwala kontrolować składniki, których używasz. Na przykład możesz wybrać, czy używasz sztucznych aromatów i słodzików, czy nie. Po treningu przygotuj 30g izolatu białka serwatki (lub alternatywy opartej na roślinach) zmieszanego z wodą lub mlekiem. Jeśli masz problemy z przybieraniem na wadze, dodaj 50 gramów proszku węglowodanowego (maltodekstryny) do shake'u.