Biogenix Whey Genix 2270g

Nowość
Biogenix Whey Genix 2270g
Biogenix Whey Genix 2270g
Cena 163,55 PLN
Opinie: 4 Dodaj opinię »
DostępnośćOd ręki
Stany magazynowejest mało
wybierz:
Jednostka miary: szt

Opis towaru

Biogenix Whey Genix to zaawansowany matrix proteinowy oparty na białkach frakcji serwatkowej mleka w formie izolatu (WPI), koncentratu (WPC) i hydrolizatu (WPH). Dokładnie te źródła białka mają najwyższą ze wszystkich wartość współczynnika wartości biologicznej stawiające je na pierwszym miejscu świadomego wyboru najlepszego rozwiązania dietetycznego. Dodatkowo charakteryzują się wzorcową wartością wskaźnika strawności PDCAAS, bazujący na zapotrzebowaniu na poszczególne aminokwasy u ludzi i zdolności źródła białka do jego strawienia.

Źródła białka pochodzenia serwatkowego, cechują się dodatkowo bardzo wysoką zawartością aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA) oraz aminokwasów siarkowych, w tym cysteiny- jednego z głównych składników glutationu- cząsteczki o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym. Ponadto w Whey Genix powyższe zestawienie pozwala uzyskać optymalną kinetykę wchłaniania aminokwasów- od bardzo dużej szybkości (ok. 15 min o momentu podania) charakterystycznej dla WPH do ponad 2 h obserwowanej dla WPC. Uzyskujemy przez to możliwość szybkiego nasycenia krwiobiegu najbardziej pożądanym profilem aminokwasowym i utrzymania tego stanu przez dłuższy okres czasu. Co za tym idzie, Whey Genix sygnowany marką Biogenix staje się produktem uniwersalnym o szerokim spektrum stosowania, będącym panaceum na potrzeby każdego organizmu toczonego stanem katabolicznym.

Działanie Whey Genix mające na celu przeciwdziałanie zaistnieniu wewnątrzustrojowych warunków sprzyjających rozpadowi białek mięśniowych, m.in. poprzez angażowanie aminokwasów do procesów energetycznych jest dodanie farmaceutycznej jakości wolnej L-glutaminy. Ilość tego aminokwasu w tkance mięśniowej jest ściśle związana z jej zdolnością do syntezy białek. Im wyższy poziom glutaminy w mięśniach tym silniejszy anabolizm. Ponadto wraz z L-leucyną (bardzo duża zawartość w WPC, WPI, WPH)) kontroluje szlaki sygnałowe hormonów anabolicznych (insulina, insulinopodobny czynnik wzrostu, mechaniczny czynnik wzrostu).

Celem stosowania Whey Genix powinno być również wytworzenie środowiska anabolicznego, czy to w okresie powysiłkowym czy przed i w trakcie treningu. Wszystko to dla wytworzenia takiego środowiska wewnątrz ustroju, który sprzyjałby uruchamianiu rezerw energetycznych zgromadzonych w tkance tłuszczowej i chronił białka mięśniowe, celem podniesienia udziału beztłuszczowej masy ciała, zwiększeniu wytrzymałości około treningowej i poprawy estetyki sylwetki.

Składniki białkowe, bowiem, w sposób najbardziej istotny ze wszystkich makroskładników zwiększają energetyczny koszt trawienia produktów, przez co podnoszą zapotrzebowanie energetyczne ponad poziom podstawowej przemiany w przedziale 20-35%. Zwiększają więc wydatkowanie energetyczne organizmu, co przy zachowaniu biedy wysokobiałkowej sprzyja osiągnięciu i utrzymaniu odtłuszczonej sylwetki.

Badania dowodzą, iż białko będące również głównym składnikiem Whey Genix, wpływa na zwiększanie poziomu metabolitu dopaminy we krwi, przez co obniża łaknienie i zmniejsza ryzyko objadania się. Sprzyja to utrzymaniu reżimu dietetycznego, szczególnie w okresie redukcji wagi ciała.

Dzięki spożyciu Whey Genix zapewniamy sobie ekstremalnie skuteczną, niesłabnącą falę uderzeniową aminokwasów, która od początku swego działania zaprzęga wszelkie mechanizmy metaboliczne organizmu do rozpoczęcia procesu syntezy i regeneracji struktur mięśniowych. Całości dopełnia nasycenie Whey Genix L-glutaminą, pozwalającej jeszcze skuteczniej hamować katabolizm białek mięśniowych.

Whey Genix - PROTEINA DLA PROFESJONALISTÓW!

Dawkowanie: 1–3 porcji dziennie (rano po przebudzeniu, po treningu oraz przed snem). 1 porcję (35 g = 1 miarkę) rozpuścić w 150 ml wody.

Informacja o wartości odżywczej Na porcję (28 g + 120 ml wody) Na 3 porcje (56 g + 240 ml wody) Na 3 porcje (84 g + 360 ml wody) Na 100 g
Wartość energetyczna 451 kJ/ 108 kcal 903 kJ/ 216 kcal 1354 kJ/ 323 kcal 1612 kJ/ 385 kcal
Tłuszcz 1,2 g 2,4 g 3,6 g 4,3 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,2 g 0,4 g 0,6 g 0,7 g
Węglowodany 2,0 g 3,9 g 5,9 g 7,0 g
w tym cukry 1,5 g 3,1 g 4,6 g 5,5 g
Białko 21 g 42 g 63 g 75 g
Sól 0,22 g 0,45 g 0,67 g 0,80 g
UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez PRE&PRO SPORT S.C. © 2019. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
 • Karolinka86

  Białko bardzo fajne, fajne w składzie lecz smak Truskawka naprawdę średni... po za tym wszystko ok

 • Pati

  Smaki i rozpuszczalnosc mega, ogolnie fajny blend białek.

 • Bartosz

  Najlepszy matrix białkowy jaki piłem, biała czekolada wymiata ;)

 • Arek

  Super smak biała czekolada i rozpuszczalność !

Dodaj opinię

Dodaj opinię »