BIOGENIX Mono Powder 200g

Nowość
biogenix mono powder
biogenix mono powder
Cena 25,98 PLN
Opinie: 0 Dodaj opinię »
DostępnośćOd ręki
Stany magazynowedużo
Dostawa już od8,00 PLN
Jednostka miary: szt

Opis towaru

BIOGENIX MONO POWDER 200G

Monohydrat kreatyny, czyli prekursor fosfokreatyny, to jeden z najskuteczniejszych dozwolonych środków anabolicznych i ergogenicznych, który jest także najszerzej przebadany klinicznie. Aby aminokwasy mogły łączyć się w struktury białek, a białka kurczliwe rozkurczać przed kolejnym skurczem, konieczny jest proces aktywacji (fosforylacji), który zachodzi dzięki bogatoenergetycznym rodnikom fosforanowym. Rodniki te są wytwarzane w mitochondriach w efekcie spalania składników pokarmowych. Działają one anabolicznie w rybosomach, a ergogenicznie we włóknach mięśniowych. W skali komórki droga od mitochondriów do rybosomów i włókien jest bardzo daleka, zwłaszcza dla rodników fosforanowych, które nie przemieszczają się samodzielnie w obrębie cytoplazmy komórkowej. Zarówno ich magazynem, transporterem, jak i dystrybutorem jest właśnie fosfokreatyna, która transportuje je z mitochondriów do procesów anabolicznych w rybosomach ergogenicznych i białkach kurczliwych.

W warunkach fizjologicznych kreatyna powstaje w wątrobie, skąd jest przenoszona do komórek mięśniowych i ulega rozpadowi do fosfokreatyny. Egzogenna (zewnętrzna) kreatyna pochodząca z suplementów dość słabo rozprzestrzenia się w organizmie i dostaje do mięśni, ponieważ słabo rozpuszcza się w wodzie. Słaba rozpuszczalność powoduje słabe wchłanianie, gdyż organizm może przyswoić z układu pokarmowego tylko substancje w formie roztworu.
Jednak powstała taka forma kreatyny, które posiada doskonałą przyswajalność. Dzięki technologii subtelnego rozdrabniania kryształów monohydratu kreatyny, czyli procesowi mikronizacji stworzono taką jej postać, którą wyróżnia wyjątkowa zdolność absorpcji. Im większe jest rozdrobnienie kreatyny, tym większa powierzchnia kontaktu z rozpuszczalnikiem, a więc większa rozpuszczalność, pełniejsze wchłanianie oraz sprawniejszy transport do tkanek.

Stopień rozdrobnienia jest mianowany numerem oczek sita (ang. mesh), przez które jest filtrowana mikronizowana substancja. Im większa liczba mesh, tym lepsze rozdrobnienie, czyli subtelniejszy mikronizat.

Nowoczesna technologia rozdrabniania powodowała, że powstał BIOGENIX Creatine MICROFORM.
To najczystsza postać monohydratu kreatyny o optymalnym stopniu mikronizacji wynoszącym aż 200 mesh!

Suplement diety jest przeznaczony dla osób dorosłych, aktywnych fizycznie oraz sportowców wyczynowych, którzy dążą do szybkiego rozwoju masy mięśniowej, siły oraz wytrzymałości mięśni.

Składniki: 97% mikronizowany monohydrat kreatyny, tlenek magnezu.

Wartość energetyczna

Na porcję (3,4 g)

W 100 g

Energia

52 kJ/ 12 kcal

1518 kJ/ 363 kcal

Tłuszcz
w tym kwasy tłuszczowe nasycone

0 g
0 g

0 g
0 g

Węglowodany
w tym cukry

0 g
0 g

0 g
0 g

Białko

0 g

0 g

Sól

0 g

0,12 g

Magnez

56 mg (15%*)

1650 mg (440%*)

Monohydrat kreatyny
w tym kreatyna

3,4 g
3 g

97 g
85 g

Przeznaczenie: preparat przeznaczony dla dorosłych osób aktywnych fizycznie.

Zalecana dzienna porcja: 3,4 g proszku (1 ½ miarki) dziennie przed treningiem lub po treningu, a w dni bez treningu 3,4 g proszku (1 ½ miarki) o dowolnej porze w ciągu dnia.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dodaj opinię »